Xگروه بین المللی HSE IRAN
گروه بین المللی ایمنی بهداشت
حکیم خیراندیش سایت مرکزی :: نامه سرگشاده دبیر کل جامعه اسلامی کشاورزی ایران
 
 

آخرین اخبار
دیدارسفیرکشورنیجریه باپروفسور خیراندیش
اولین شبکه بین المللی طب اسلامی ایرانی
سپاس نامه استاد خیراندیش ازحکیمان،طبیبان،روحانیون وخادمان کشور
دیدارخصوصی استادبا امام خامنه ای
گزارش خطبه نمازجمعه کن
تدریس مزاج شناسی طب ایرانی درونکورکانادا
همایش طب ایرانی اسلامی
توجه توجه پیام استاد طالقانی
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد:‌
نظر بعضی ازمجتهدین ومراجع تقلید
همایشها وسخنرانیهای پروفسور
پای درددل مردم
نشانی موقتی درمانگاه حجامت
ازانتقاد تا انحلال
تخریب ژنتیکی هست نه اصلاح
خلاصه ای از درس امروز استاد حکیم خیراندیش24اردیبهشت
اهمیت طب سنتی
نظر رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره)پیرامون طب غربی و سنتی ایران
نخستین جلسه رسیدگی به پرونده مرکز حجامت ایران برگزار شد
تصمیم عجیب دولت درباره طب سنتی؛
تکمیل عضویت
جذب عامل فروش برای محصولات موسسه تحقیقات حجامت ایران (شبکه جهانی طب وسلامتی)
اهداف احياي طب اسلامي و داروهاي سنتي
حمایت مجامع ازطب سنتی اسلامی
نامه سرگشاده دبیر کل جامعه اسلامی کشاورزی ایران
دکتر صالح نیا امام جمعه منطقه کن و رئیس شورای فرهنگ عمومی غرب تهران:
تاثیر حجامت بر سیستم ایمنی
رفع مشکلات ناشی ازسوداروحی جسمی روانی
داروها در طب اسلامی
مزاج رفتارها و پندارها
ویژگی های جسمی مزاج سرشتی افراد دموی
بازتابی روانی و رفتاری در افراد دموی
 


پانل کاربری
فراموشی کلمه عبور
عضویت
 


گزیده خبرها


دیدارسفیرکشورنیجریه باپروفسور خیراندیش
دیدارسفیرکشور نیجریه با هیئت همراه به منظور توسعه طب سنتی درکشورنیجریه برگزار شد دراین نشست درباره موضوعاتی پیرامون توسعه طب سنتی در کشور نیجریه انتقال دانش طب ودارو سازی گیاهی

:: ادامه خبراولین شبکه بین المللی طب اسلامی ایرانی

بنام خدا
به اولین شبکه بین المللی طب اسلامی ایرانی خوش آمدید


:: ادامه خبرسپاس نامه استاد خیراندیش ازحکیمان،طبیبان،روحانیون وخادمان کشور

:: ادامه خبردیدارخصوصی استادبا امام خامنه ای

باسلام وقبولی طاعات،به میمنت ماه پر برکت رمضان الکریم.
 درادامه روند مسایل طب اسلامی سنتی استاد خیر اندیش در هفته جاری با مقام معظم رهبری دیدارخصوصی داشته اند.
 این شرف یابی که طولانی و حدود 45 دقیقه 

:: ادامه خبرگزارش خطبه نمازجمعه کن

امام جمعه و نماینده ولی‌فقیه در منطقه کن درخطبه دوم نماز جمعه
  امروز، از دکتر خیراندیش تقدیر و ایشان را با لفظ حکیم تمام معرفی نمود. وی خاطرنشان کرد که ما با تمام قوا از این حکیم ارزشمند حمایت می‌کنیم؛ همانگونه که مقام معظم رهبری نیز از پروفسور خیراندیش حمایت کرده است. 
که درادامه می توانید فیلم سخنرانی را دانلود نمایید

:: ادامه خبر

 


سازمان های مرتبط
 


پربازدیدترین مطالب
 


نظر سنجی
 

 

 

   

مشروح جزئیات

» نامه سرگشاده دبیر کل جامعه اسلامی کشاورزی ایران

بسم الله الرحمن الرحیم
 عملکرد سؤال برانگیز وزارت محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص مقوله طب اسلامی- ایرانی در یک ماه اخیر جای تأمل و تأسف فراوان دارد.
 
حذف ناگهانی معاونت طب اسلامی- ایرانی و تنزّل آن به یک اداره کل در ساختار وزارتخانه اقدامی بود که بسیاری از آگاهان و دلسوزان این عرصه را متعجب کرد. اقدامی که تنها توضیح وزارت بهداشت در مورد علت آن، ایجاد معاونت جدیدی به نام معاونت اجتماعی بود. در حالیکه طبق برنامه توسعه و سیاستهای ابلاغی رهبر انقلاب در حوزه سلامت، گسترش طب اسلامی- ایرانی جزو وظایف وزارت بهداشت تعیین شده است. وزارت بهداشت با این عمل خود دقیقاً خلاف سیاستهای ابلاغی حوزه سلامت رفتار کرده است. چرا که این وزارت در سیاستهای ابلاغی هیچ اولویت و مأموریتی برای ورود گسترده وزارت بهداشت به عرصه مسایل اجتماعی و ایجاد معاونت اجتماعی ندارد.

اقدام ناشایست دیگر وزارت محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد بستن ناگهانی مؤسسه تحقیقاتی حجامت ایران و دفتر دانشگاه ارمنستان در ادامه اقدام نابخردانه لغو معاونت طب اسلامی- ایرانی است که شدیداً محکوم می گردد و به این وزارتخانه محترم توصیه می شود در تعاملی سازنده از پتانسیل چنین مؤسسات فعالی در زمینه طب اسلامی- ایرانی در راستای ارتقای سلامت مردمان علاقمند ایران اسلامی بهره برداری گردد نه آنکه با این برخوردهای چکشی و سلبی این پتانسیل ها و فرصتها به تهدید تبدیل گردد.

ما از تمام توان خود در راستای احقاق حقوق پیشکسوتان خدوم این رشته چون استاد حاج حسین خیراندیش استفاده خواهیم نمود؛ برخوردهای این چنین زشت با استادی که وزارتخانه بهداشت و درمان به وی لوح حکمت اهدا می کند؛ قابل تأمل است.
 
تشکیل معاونت اجتماعی در واقع در راستای اجرای سیاستهای سازمان بهداشت جهانی (WHO) صورت گرفته است. سازمان جهانی که عملکرد آن در مقوله جمعیت در کل عالم اسلام منجر به کاهش شدید نرخ باروری و جمعیت جوان مسلمانان گشته است و اکنون نیز اراده آن را دارد که در پوشش فریبکارانه ای به نام سلامت معنوی در حوزه دینداری و نهادهای اصیل دین مثل حوزه های علمیه ورود مزورانه ای داشته باشد و به نام گسترش سلامت معنوی الگویی از دینداری فردی و معناگرا و منزوی را به تمام انسانها و خصوصاً مسلمانان ارائه دهد و دین دینداری که قرار است در قالب سلامت معنوی در تمام دنیا ارائه شود همان نقشه شوم امپراطوری صهیونیستی است که می خواهد عطش معنوی انسان خسته معاصر را با سراب دینداری فردی و عرفانهای نوظهور سیراب کند.

و نتیجه نهایی این اراده سازمان بهداشت جهانی مقابله با اسلام جهادی و انقلابی است. چرا که مبادیان به آداب دینداری سلامت معنوی WHO به دنبال آرامش هستند حال این آرامش از هر طریق و از هر مکتب و عرفان نوظهوری بخواهد بدست بیاید و این دین، همان اسلام سکولار که امام خمینی رحمه الله علیه بارها از آن برائت نموده و سراب آن را به همه روشنفکران گوشزد نموده است.

وزارت محترم بهداشت با آن ساختار و سازمان عریض و طویل در مقوله نظارت بر بهداشت اصناف از جمله آرایشگاه های زنانه نیز عملکرد قابل قبولی ندارد چه رسد به آنکه با ایجاد معاونت اجتماعی بخواهد در تمام مقوله های اجتماعی کشور ورود کرده و نقش آفرینی نماید.
از دانش آموختگان این وزارتخانه که عمدتاً کسانی هستند که به راهکارهای WHO به دیده آیات قرآن می نگرند و خواه و ناخواه مؤمن به مظاهر تمدن غربند، بعید نیست که نسخه های سلامت معنوی و سلامت اجتماعی غرب را بی کم و کاست در کشور اهل بیت عصمت و طهارت اجرا کنند.
 
مثلاً در مقوله کنترل ایدز که یک بیماری اجتماعی در نظر گرفته شود، تمام الگوهای قدیمی کشورهای غربی در حال اجرا در ایران می باشد در حالیکه متولیان این امر در خود غرب به این اذعان نموده اند که این نسخه ها عملاً نتیجه ای جز گسترش این بیماری در غرب نداشته است و خود به دنبال چاره ای تازه­اند ولی در کشور ما همچنان پروتکلهای قدیمی وارداتی غرب و WHO مو به مو به سان وحی مُنزَل در حال اجراست.

گسترش طب اسلامی- ایرانی با ایجاد یک سبک زندگی سالم و اولویت دادن به بحث پیشگیری و حفظ الصحه می تواند بهترین راهکار برای بالا بردن سطح سلامت و کاستن از بار بیماری ها باشد.

گسترش و همگانی نمودن آموزه های طب اسلامی- ایرانی اقدام و عملی مؤثر در راستای اقتصاد مقاومتی است که می تواند در زمینه درمان بیماری ها که میلیاردها تومان صرفه جویی برای کشور را رقم بزند.

افسوس که وزیر محترم بهداشت در اقدامی عجیب تمام این فرصتهای نهفته در طب اسلامی- ایرانی را از وزارتخانه خود و مردم دریغ فرمودند و هزینه های کلان ورود به عرصه های اجتماعی را به وزارتخانه عریض و طویل و خسته خود تحمیل فرمودند.
 
امیدواریم وزیر محترم با تجدید نظر در این تصمیم خود، فرجام مناسب تری را برای سلامت و طب پیشگیری در دوره پسا برجام و باقیمانده عمر کوتاه دولت خویش برای مردم علاقمند طب اسلامی- ایرانی رقم بزنند.
ان شاء الله که به فرموده امام خامنه ای تهدیدها را به فرصت تبدیل خواهیم کرد.
                                                                                     
 دبیر کل جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران                                                                       دکتر حسین روازاده
 


» تاریخ انتشار : 1395/02/20
» بازدیدها : (0)
» نظرات : (0)
نظرات

پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد:


جدیدترین گزارشات


تاثیر حجامت بر سیستم ایمنی

افرادی که در سیستم ایمنی خود با ضعف روبرو هستند بیشتر از افراد دارای سیستم ایمنی نرمال و با کارایی بالا دچار عفونت هایی از قبیل سرماخوردگی، سینوزیت، پنومونی و به طور کلی عفونت های دستگاه تنفسی، عفونت های گوارشی مانند اسهال عفونت 

:: ادامه خبررفع مشکلات ناشی ازسوداروحی جسمی روانی
برای رفع مشکلات ناشی از سودا در بدن خصوصا مشکلات روحی، روانی وفکری و هم چنین لاغری چه دارویی می توان استفاده نمود.

:: ادامه خبرداروها در طب اسلامی

در داروها عسل و سیاهدانه در مرحله اوج قرار دارد. سُعد و سنا و سرکه و سنبل الطیب در مرتبه عالی می درخشند. زنجبیل و زعفران و زیتون در تمام نسخه ها حضور دارند. انجیر و انار و انگور بر سفره های آسمانی 

:: ادامه خبر

 
 
 
 
اخبار علمی جدید


مزاج مناطق مختلف ایران

مزاج مناطق مختلف در ایران:
مزاج مناطق کوهستانی(مثل دماوند) سرد و خشک است.
مزاج مناطق بیابانی(مثل یزد) گرم و خشک است.
مزاج مناطق کنار دریا(مثل حاشیه شمال و حوالی مازندران) سرد و تر است

:: ادامه خبرگیاه پزشکی مقاله آزاد

در سال 1302هجري خورشيدي پي آن با تاسيس مدرسه فلاحت آموزش حشره شناسي و دفع آفات را استاد دکتر جلال افشار از سال 1306آغاز واقع افشار ، پايه گذار حشره شناسي ودفع آفات وبه بيان امروزين ، بنيانگذار گياه پزشکي در ايران است همين طور آموزش کشاورزي با سرعتي چشم گير راه خود را باز نمود

:: ادامه خبر

 
 
   
جستجوی اخبار
جستجو در محتوا   
 
 
   
وضعیت آب و هوا


 
 
   
اوقات شرعی
 
 
   
آلبوم های تصاویر
 
 
   
آمار سایت

» بازدید امروز : 245
» بازدید دیروز : 1036
» بازدید هفتگی : 1998
» بازدید ماهیانه : 14680
» بازدید سالانه : 40172
» کل بازدیدها : 1278756

 
 
   
   
  Copyright @ 2012 islamicmedical.