Xگروه بین المللی HSE IRAN
گروه بین المللی ایمنی بهداشت
پروفسوردکترخیراندیش سایت مرکزی :: 18نمایندگی طب سنتی
 
 

آخرین اخبار
تدریس مزاج شناسی طب ایرانی درونکورکانادا
همایش طب ایرانی اسلامی
توجه توجه پیام استاد طالقانی
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد:‌
نظر بعضی ازمجتهدین ومراجع تقلید
همایشها وسخنرانیهای پروفسور
پای درددل مردم
نشانی موقتی درمانگاه حجامت
ازانتقاد تا انحلال
تخریب ژنتیکی هست نه اصلاح
خلاصه ای از درس امروز استاد حکیم خیراندیش24اردیبهشت
اهمیت طب سنتی
نظر رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره)پیرامون طب غربی و سنتی ایران
نخستین جلسه رسیدگی به پرونده مرکز حجامت ایران برگزار شد
تصمیم عجیب دولت درباره طب سنتی؛
وزارت بهداشت تیشه به ریشه طب سنتی زده است.
هواداران طب سنتی امضا کنند
روشنگرانه های پروفسوربخش دوم
روشنگرانه های پروفسوربخش اول
رنجنامه پروفسوردکتر خیراندیش
اهداف احياي طب اسلامي و داروهاي سنتي
حمایت مجامع ازطب سنتی اسلامی
نامه سرگشاده دبیر کل جامعه اسلامی کشاورزی ایران
دکتر صالح نیا امام جمعه منطقه کن و رئیس شورای فرهنگ عمومی غرب تهران:
فارس از جریان مقابله با طب ایرانی-اسلامی گزارش می‌دهد
تاریخ طب ایرانی اسلامی به روایت تصویر
تاثیر حجامت بر سیستم ایمنی
رفع مشکلات ناشی ازسوداروحی جسمی روانی
داروها در طب اسلامی
مزاج رفتارها و پندارها
ویژگی های جسمی مزاج سرشتی افراد دموی
بازتابی روانی و رفتاری در افراد دموی
 


پانل کاربری
فراموشی کلمه عبور
عضویت
 


گزیده خبرها


تدریس مزاج شناسی طب ایرانی درونکورکانادا

خاطره‌ای از دکتر مومنی از دوستان استاد خیراندیش در کانادا:
 سلام دوستان!
چندی پیش در مورد مزاج‌شناسی و مزاج آب و هوایی منطقه و بیماری‌های مرتبط در ونکوور کانادا در یک جمع ایرانی که تعداد قابل توجهی هم کانادایی خضور داشتند، صحبت می‌کردم. کانادایی‌ها را دوستان ایرانی‌شان آورده بودند و صحبت‌های من را برایشان به انگلیسی ترجمه می‌کردند.

:: ادامه خبرهمایش طب ایرانی اسلامی

 
روز دیگر و در حسینیه  ثارالله   سپاه پاسداران  مرکز بروجرد برگزار شد

:: ادامه خبرتوجه توجه پیام استاد طالقانی

سلام علیکم
دوستان هیچ کس حق هیچگونه اقدام خودسرانه ندارد.هم اکنون حقیر(طالقانی) بهمراه استاد خیراندیش واستاد روازاده.دکترفهیمی.دکتر طریقت و... در ستاد کنگره طب سنتی در جلسه هستیم و در اسرع وقت متنی از سوی این ستاد صادر خواهد گشت.از تمامی مدیران تقاضا مند است کمک کنند تا
 

 

:: ادامه خبررئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد:‌

به گزارش خبرنگار مهر، علی‌اکبر ولایتی ظهر پنج شنبه در همایش ملی «تاریخ پزشکی در تمدن اسلام و ایران» در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با بیان اینکه طب سنتی یک امر اساسی در نظام پزشکی ایران به شمار می‌رود، اظهار کرد: طب سنتی علمی برجای‌مانده از پیشینیان بوده و پایه علم پزشکی روز نیز محسوب می‌شود.

:: ادامه خبرنظر بعضی ازمجتهدین ومراجع تقلید

ریاست حوزه های علمیه کشور:حضرت این الله بوشهری
 راهکار این است که مجموعه ها دعوت شوند و مسائل به صورت عالمانه مورد نقد و بررسی قرار گیرد،این که با حکم قضایی جایی پلمپ و بسته شود راهکار نیست .

:: ادامه خبر

 


سازمان های مرتبط
 


پربازدیدترین مطالب
 


نظر سنجی
 

 

 

   

مشروح جزئیات

» 18نمایندگی طب سنتی

بنام خدابه گزارش شبکه اطلاع رسانی دانابه نقل از صبح توس ، پروفسور حسین خیراندیش در اولین سمپوزیوم طب سنتی تربت حیدریه در گفتگو با پایگاه خبری تابان تربت، اظهار داشت : فعالیت پزشکی در زمینه طب سنتی از سال ۶۴ آغاز شده و موسسه طب سنتی ایران در سال ۶۹ به ثبت رسیده است.
 
پروفسورخیراندیش افزود : متخصصانی در این زمینه فارغ التحصیل شده اند و اولین گروه فارغ التحصیلی، ۲۴ نفر بودند که از مقطع پزشکی تحصیلات خود را آغاز کرده بودند.
 
وی بیان داشت : دو گروه دیگر با جمعیت ۲۳ و ۲۹ نفردر حال تحصیل بوده و یک جمعیت ۱۱۰ نفره در دوره مزاج شناسی تخصصی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند که جزء در سهای موضوعی از این رشته طب سنتی می باشد.
 
وی گفت : طب سنتی ایران توسط گروهی از دانشگاه شهید بهشتی تهران در سازمان بهداشت جهانی به ثبت رسیده است.
 
رئیس شعبه دانشگاه طب سنتی ایران در ارمنستان عنوان داشت :دوره های تخصصی طب سنتی در دانشگاه تهران و شهید بهشتی شروع شده و ۲۰۰ دانشجو در حال تحصیل دارد که از این دانشگاهها در دو دوره گذشته دو گروه با جمعیتی ۵۰ نفر فارغ التحصیل شده اند.
 
خیراندیش افزود : امسال ۳۵ دانشجو در ۴ دانشگاه کشور در زمینه طب سنتی مشغول تحصیل هستند.
 
وی به نیاز کشور در زمینه طب سنتی اشاره کرد و افزود : بر اساس مصوبه شورای تشخیص مصلحت نظام مقرر شده تا سال ۱۴۰۴ باید ۳۰ تا ۷۰ درصد سهم درمان کشور به طب سنتی اختصاص داده شود که با این وجود پزشک بیشتری باید تربیت شود.
 
مدیر عامل موسسه تحقیقات حجامت ایران ابراز داشت: البته روش ترویج و گسترش طب سنتی فقط از طریق افزایش تعداد متخصصین نیست بلکه با روشهای دیگر از جمله تغییر تغذیه و زیر ساخت های مواد اولیه مورد مصرف عامه مردم، داروهای گیاهی و آموزش تکمیلی در سطح جامعه از جمله مدارس پادگانهای نظامی و مراکز خدماتی می توان طب سنتی را ترویج وگسترش داد ،چون زبان طب سنتی با طب جاری متفاوت است و زبان بسیار ساده دارد که اگر این زبان را بفهمیم می توانیم به سرعت آن را توسعه دهیم.
 
پروفسور خیراندیش گفت: بطور کلی سازمان بهداشت جهانی ۳۴ مکتب طب سنتی معرفی کرده که از این مکاتب ۲۰ مکتب از آنها زیر مجموعه طب سنتی ایران هستند و هرکدام به چند روش در دنیا تدریس می شوند.
 
وی افزود:برخی از مکاتب طب سنتی را به روش موضوعی مثل زنبور درمانی و ماساژ درمانی و زالو درمانی درس می دهند ودانشگاه های هم هستند که طب سنتی را به شکل محض تدریس می کنند مانند دانشگاه شانگهای چین که از ابتدا تا مقطع دکترا دانشجو جذب می کند.
 
وی به روش تدریس طب سنتی در ایران اشاره کرد و گفت :در ایران سعی براین است طب سنتی محض تدریس شود که در دانشگاه های ایران یک رشته برای اولین بار در تاریخ طب سنتی است که از مقطع دیپلم دانشجو می پذیرد و در مدت ۷ سال دکترای طب سنتی ایرانی اسلامی را در یافت می نماید که اطلاعات آن ترکیبی از طب جدید و ایرانی است.
 
رئیس شعبه دانشگاه طب سنتی ایران در ارمنستان اظهار داشت: ایران از نظر دارائی تئوری طب سنتی از غنی ترین کشورهاست که ۴۴۰ عنوان کتاب از منابع شیعه و ۲۷۰ کتاب در منابع اهل سنت معرفی شده است که از نظر ثروت تئوری ثروت مندترین و پر سابقه هستیم ودرسازمان بهداشت جهانی ۶۳۰۰ سال قبل را نشان می دهدکه در ایران طب پیشرفته بوده ، ولی در زمان کنونی وضعیت آغازینی دارد.
 
پروفسور خیراندیش اذعان کرد: موسسه تحقیقات طب سنتی ایران توانسته تا کنون ۶ هزار پزشک آموزش دهد که این پزشکان به برخی مقولات طب سنتی می پردازند و برخی داروها را تجویز می کنند.
 
وی گفت :با برتری فراوانی که نسبت به طب سنتی در چین داریم کمتر به این طب در کشور توجه شده بویژه توجه دولتی نداشته و اگر حرکتی بوده خیزش مردمی بوده است ،بعنوان مثال در کشور چین ۵۰۰ هزار متخصص در داخل و ۶۰۰ هزار متخصص دیگر در خارج از کشور چین مشغول فعالیت در زمینه طب سنتی هستند ولی با توجه به سابقه و ثروت تئوری غنی ایران ما تنها توانستیم ۱۸ هزار پزشک را آموزش بدهیم.
 
پروفسور حسین خیراندیش در پایان خاطر نشان کرد: این موسسه در سراسر کشور پزشکانی که دارای کار در طب سنتی هستند بعنوان نماینده در استانها و شهرستانها معرفی می نماید که تاکنون ۱۸ نمایندگی در سطع کشور فعالیت دارند


» تاریخ انتشار : 1394/12/21
» بازدیدها : (0)
» نظرات : (0)
نظرات
نحوه ثبت نام
با سلام خدمت اساتید و کلیه دست اندرکاران این مجموعه من چند مدتی است که به سایت شما مراجعه کرده البته دربخش مقالات و منابع رشد خیلی کمی دارد اما گزینه های بخش ویدئوی ان تحول خوبی در سیستم اموزشی طب است وبخش مجازی یا ثبت نام انلاین ان به نتیجه ای نرسیدم خواهشمندم راهنمای لازم برای بخش انلاین یا دانشکده مجازی یا انلاین را بفرمایید
نوشته شده توسط: علی احمدی | 1395/01/28

معرفی جامع نمایندگان
با سالام خدمت اساتید ودست اندرکاران این مجموعه چنانچه لیستی جامع از دکترهای دوره دیده دراین مرکز را معرفی کنید تا عموم بتوانند به راحتی به نزدیک ترین و معتبر ترین مرکزمراجعه کنند خیلی خوب بجا ست با تشکر
نوشته شده توسط: محمودحسنی | 1395/02/02


پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد:


جدیدترین گزارشات


تاثیر حجامت بر سیستم ایمنی

افرادی که در سیستم ایمنی خود با ضعف روبرو هستند بیشتر از افراد دارای سیستم ایمنی نرمال و با کارایی بالا دچار عفونت هایی از قبیل سرماخوردگی، سینوزیت، پنومونی و به طور کلی عفونت های دستگاه تنفسی، عفونت های گوارشی مانند اسهال عفونت 

:: ادامه خبررفع مشکلات ناشی ازسوداروحی جسمی روانی
برای رفع مشکلات ناشی از سودا در بدن خصوصا مشکلات روحی، روانی وفکری و هم چنین لاغری چه دارویی می توان استفاده نمود.

:: ادامه خبرداروها در طب اسلامی

در داروها عسل و سیاهدانه در مرحله اوج قرار دارد. سُعد و سنا و سرکه و سنبل الطیب در مرتبه عالی می درخشند. زنجبیل و زعفران و زیتون در تمام نسخه ها حضور دارند. انجیر و انار و انگور بر سفره های آسمانی 

:: ادامه خبر

 
 
 
 
اخبار علمی جدید


مزاج مناطق مختلف ایران

مزاج مناطق مختلف در ایران:
مزاج مناطق کوهستانی(مثل دماوند) سرد و خشک است.
مزاج مناطق بیابانی(مثل یزد) گرم و خشک است.
مزاج مناطق کنار دریا(مثل حاشیه شمال و حوالی مازندران) سرد و تر است

:: ادامه خبرگیاه پزشکی مقاله آزاد

در سال 1302هجري خورشيدي پي آن با تاسيس مدرسه فلاحت آموزش حشره شناسي و دفع آفات را استاد دکتر جلال افشار از سال 1306آغاز واقع افشار ، پايه گذار حشره شناسي ودفع آفات وبه بيان امروزين ، بنيانگذار گياه پزشکي در ايران است همين طور آموزش کشاورزي با سرعتي چشم گير راه خود را باز نمود

:: ادامه خبر

 
 
   
جستجوی اخبار
جستجو در محتوا   
 
 
   
وضعیت آب و هوا


 
 
   
اوقات شرعی
 
 
   
آلبوم های تصاویر
 
 
   
آمار سایت

» بازدید امروز : 1093
» بازدید دیروز : 911
» بازدید هفتگی : 8057
» بازدید ماهیانه : 27023
» بازدید سالانه : 418460
» کل بازدیدها : 838010

 
 
   
   
  Copyright @ 2012 IranWebService.