Xگروه بین المللی HSE IRAN
گروه بین المللی ایمنی بهداشت
پروفسوردکترخیراندیش سایت مرکزی :: مدیرعامل مؤسسه تحقیقات حجامت ایران در گفت‌وگو با تسنیم:
 
 

آخرین اخبار
تدریس مزاج شناسی طب ایرانی درونکورکانادا
همایش طب ایرانی اسلامی
توجه توجه پیام استاد طالقانی
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد:‌
نظر بعضی ازمجتهدین ومراجع تقلید
همایشها وسخنرانیهای پروفسور
پای درددل مردم
نشانی موقتی درمانگاه حجامت
ازانتقاد تا انحلال
تخریب ژنتیکی هست نه اصلاح
خلاصه ای از درس امروز استاد حکیم خیراندیش24اردیبهشت
اهمیت طب سنتی
نظر رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره)پیرامون طب غربی و سنتی ایران
نخستین جلسه رسیدگی به پرونده مرکز حجامت ایران برگزار شد
تصمیم عجیب دولت درباره طب سنتی؛
وزارت بهداشت تیشه به ریشه طب سنتی زده است.
هواداران طب سنتی امضا کنند
روشنگرانه های پروفسوربخش دوم
روشنگرانه های پروفسوربخش اول
رنجنامه پروفسوردکتر خیراندیش
اهداف احياي طب اسلامي و داروهاي سنتي
حمایت مجامع ازطب سنتی اسلامی
نامه سرگشاده دبیر کل جامعه اسلامی کشاورزی ایران
دکتر صالح نیا امام جمعه منطقه کن و رئیس شورای فرهنگ عمومی غرب تهران:
فارس از جریان مقابله با طب ایرانی-اسلامی گزارش می‌دهد
تاریخ طب ایرانی اسلامی به روایت تصویر
تاثیر حجامت بر سیستم ایمنی
رفع مشکلات ناشی ازسوداروحی جسمی روانی
داروها در طب اسلامی
مزاج رفتارها و پندارها
ویژگی های جسمی مزاج سرشتی افراد دموی
بازتابی روانی و رفتاری در افراد دموی
 


پانل کاربری
فراموشی کلمه عبور
عضویت
 


گزیده خبرها


تدریس مزاج شناسی طب ایرانی درونکورکانادا

خاطره‌ای از دکتر مومنی از دوستان استاد خیراندیش در کانادا:
 سلام دوستان!
چندی پیش در مورد مزاج‌شناسی و مزاج آب و هوایی منطقه و بیماری‌های مرتبط در ونکوور کانادا در یک جمع ایرانی که تعداد قابل توجهی هم کانادایی خضور داشتند، صحبت می‌کردم. کانادایی‌ها را دوستان ایرانی‌شان آورده بودند و صحبت‌های من را برایشان به انگلیسی ترجمه می‌کردند.

:: ادامه خبرهمایش طب ایرانی اسلامی

 
روز دیگر و در حسینیه  ثارالله   سپاه پاسداران  مرکز بروجرد برگزار شد

:: ادامه خبرتوجه توجه پیام استاد طالقانی

سلام علیکم
دوستان هیچ کس حق هیچگونه اقدام خودسرانه ندارد.هم اکنون حقیر(طالقانی) بهمراه استاد خیراندیش واستاد روازاده.دکترفهیمی.دکتر طریقت و... در ستاد کنگره طب سنتی در جلسه هستیم و در اسرع وقت متنی از سوی این ستاد صادر خواهد گشت.از تمامی مدیران تقاضا مند است کمک کنند تا
 

 

:: ادامه خبررئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد:‌

به گزارش خبرنگار مهر، علی‌اکبر ولایتی ظهر پنج شنبه در همایش ملی «تاریخ پزشکی در تمدن اسلام و ایران» در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با بیان اینکه طب سنتی یک امر اساسی در نظام پزشکی ایران به شمار می‌رود، اظهار کرد: طب سنتی علمی برجای‌مانده از پیشینیان بوده و پایه علم پزشکی روز نیز محسوب می‌شود.

:: ادامه خبرنظر بعضی ازمجتهدین ومراجع تقلید

ریاست حوزه های علمیه کشور:حضرت این الله بوشهری
 راهکار این است که مجموعه ها دعوت شوند و مسائل به صورت عالمانه مورد نقد و بررسی قرار گیرد،این که با حکم قضایی جایی پلمپ و بسته شود راهکار نیست .

:: ادامه خبر

 


سازمان های مرتبط
 


پربازدیدترین مطالب
 


نظر سنجی
 

 

 

   

مشروح جزئیات

» مدیرعامل مؤسسه تحقیقات حجامت ایران در گفت‌وگو با تسنیم:

بنام خدا
رئیس مؤسسه تحقیقات حجامت ایران گفت: وقتی مؤسسه تحقیقات حجامت ایران به‌عنوان مسئول اصلی آموزش حجامت در کشور با بیشترین سابقه فعالیت در زمینه درمان و آموزش در بعد کمّی و کیفی، تعطیل می‌شود باید منتظر تعطیلی تمام طب سنتی در سطح کشور باشیم.


حسین خیراندیش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» درباره علت پلمب شدن مؤسسه و درمانگاه تحقیقات حجامت ایران در روز ششم اردیبهشت به‌دستور دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 19 تهران اظهار داشت: مؤسسه تحقیقات حجامت ایران در سال 1365 فعالیت خود را آغاز کرد و در سال 69 این مؤسسه به ثبت رسمی رسید و در همین سال نیز فعالیت‌های آموزشی خود را نیز آغاز کرد.

وی افزود: مؤسسه تحقیقات حجامت ایران در سال 73 ــ 72 موفق به دریافت موافقت اصولی از وزارت بهداشت شد و در سال 83 نیز با پیگیری این مؤسسه، بخشنامه وزارت بهداشت مبنی بر ممنوعیت حجامت در سطح کشور با حکم دیوان عدالت و شورای نگهبان ابطال شد و انجام حجامت توسط افراد واجد شرایط، شکل قانونی و رسمی به خود گرفت.

مدیرعامل مؤسسه تحقیقات حجامت ایران خاطرنشان کرد: از همین سالها به بعد گواهی‌هایی که توسط این مؤسسه صادر می‌شد، مورد تأیید وزارت بهداشت قرار می‌گرفت و این روند ادامه داشت تا زمانی که آقای خدادوست به معاونت طب‌ سنتی انتخاب شد و با صدور بخشنامه‌ای، اعتبار گواهی‌های مؤسسه را لغو کرد و یک یا دو ماه پیش هم معاونت طب سنتی به اداره‌کل تبدیل شد.

خیراندیش درباره نحوه اعطای مجوز برای مراکز و مؤسسات فعال و واجد شرایط در حوزه طب سنتی تصریح کرد:معاونت طب‌ سنتی وزارت بهداشت، آیین‌نامه‌هایی را برای اعطای مجوز به سلامتکده‌ها وضع کرده‌ که بر اساس همین آیین‌نامه‌ها، پزشکانی که در مؤسسه تحقیقات حجامت ایران کار می‌کنند، واجد شرایط دریافت مجوز سلامتکده هستند؛ بر همین اساس، ما هم دو سال پیش تقاضای تأسیس سلامتکده در حوزه دانشگاه ایران را به وزارت بهداشت ارائه کردیم و مرتباً هم پیگیر دریافت مجوز بودیم اما در این مدت، نه‌تنها از پاسخگویی امتناع کردند بلکه در ادامه با کارشکنی‌های فراوان، مجوزی هم برای مؤسسه تحقیقات حجامت ایران صادر نکردند و اکنون به‌جرم نداشتن مجوز، مؤسسه را تعطیل کردند.

مدیرعامل مؤسسه تحقیقات حجامت ایران با تأکید بر امتناع وزارت بهداشت برای صدور مجوز برای این مؤسسه با وجود داشتن شرایط مندرج در آیین‌نامه مربوطه معاونت طب سنتی متذکر شد: پیش از این مؤسسه تحقیقات حجامت ایران بر اساس حکم دیوان عدالت اداری فعالیت می‌کرد تا معاونت طب‌ سنتی سازوکارهایی را در این زمینه تنظیم کرد.

خیراندیش یادآور شد: در حال حاضر سلامتکده‌های متعددی مجوز گرفته‌اند و سلامتکده‌هایی که تابع ما بودند و دوره‌های آموزشی خود را در مؤسسه تحقیقات حجامت ایران گذرانده بودند، مجوز آنها توسط وزارت بهداشت صادر شده اما جالب اینجاست که وزارت بهداشت به خود مؤسسه پاسخ مثبتی نداد.

وی با بیان اینکه این اقدام اخیر کارشکنی محسوب می‌شود، گفت: از سوی دیگر تعداد مجوزهایی که مؤسسه تحقیقات حجامت ایران صادر کرده است، بیش از 7 هزار مجوز و گواهی برای پزشکان در کشور بوده  است که اگر بنا باشد این مجوزها فاقد ‌اعتبار باشند، این بدان معنی خواهد بود که تمام جریان طب‌ سنتی در کشور باید تعطیل شود؛ دیدگاه ما این است که این امر، توطئه‌ای برای براندازی طب‌ سنتی در سطح کشور است نه صرفاً اقدامی علیه مؤسسه تحقیقات حجامت ایران.

مدیرعامل مؤسسه تحقیقات حجامت ایران متذکر شد: ابتدا به‌سراغ مؤسسه تحقیقات حجامت ایران  آمدند، در آینده حتی به‌سراغ کسانی که در این حوزه دارای مجوز هستند نیز خواهند رفت؛ وقتی مؤسسه تحقیقات حجامت ایران به‌عنوان مسئول اصلی آموزش حجامت در کشور با بیشترین سابقه فعالیت در زمینه درمان و آموزش در بعد کمّی و کیفی، تعطیل می‌شود باید منتظر تعطیلی تمام طب سنتی در سطح کشور باشیم.

 

خیراندیش در پاسخ به این سؤال که آیا وزارت بهداشت به‌لحاظ قانونی می‌تواند مجوزهای اعطاشده توسط مؤسسه تحقیقات حجامت را فاقد اعتبار اعلام کند، اظهار داشت: به‌دلیل اینکه مجوزهای اعطایی از سوی مؤسسه تحقیقات حجامت ایران پیش از تأسیس معاونت طب سنتی وزارت بهداشت و براساس حکم و اختیار دیوان عدالت اداری صادر شده است، اقدام اخیر به‌نوعی ایستادگی در مقابل رأی دیوان عدالت اداری است چون وقتی باید حجامت طبق رأی دیوان عدالت اداری آزاد باشد، باید تمهیداتی هم انجام شود و نخستین تمهید، موضوع آموزش است و البته مؤسسه، شکایت خود در این زمینه را به دیوان عدالت اداری ارائه کرده است.

وی افزود: اصولاً در موضوع آموزش حجامت، معاونت‌ طب سنتی که اقدامی انجام نداده است و دانشگاه‌ها در این زمینه هیچ ورودی نداشتند اما 20 سال قبل از اینکه معاونت طب سنتی در وزارت بهداشت تأسیس شود، مسأله آموزش در حوزه حجامت توسط مؤسسه تحقیقات حجامت ایران آغاز شد و گواهی، کتاب‌ها و مفاهیم این امر هم کاملاً مشخص است، همچنین بیمارهای مختلفی هم که توسط حجامت درمان شده‌اند، دارای پرونده، مدارک و در دسترس هستند.

خیراندیش با بیان اینکه مؤسسه تحقیقات حجامت ایران محل اصلی مراجعه پزشکان حوزه طب سنتی، بیماران صعب‌العلاج و طرفداران طب سنتی است، خاطرنشان کرد: بر اساس آمار سال 92  حدود 12 میلیون مورد حجامت در سطح کشور از طریق افراد ذی‌صلاحی که گواهی‌های خود را از این مؤسسه دریافت کرده‌اند، صورت گرفته است و البته این آمار در سالهای 93 و 94 افزایش نیز داشته است.

وی درباره تعداد فارغ‌التحصیلان طب سنتی در دانشکده‌های طب سنتی زیرمجموعه وزارت بهداشت و ظرفیت بسیار محدود آنها اظهار داشت: پزشکانی که در این حوزه توسط وزارت بهداشت فارغ‌التحصیل شده‌اند حدود 200 نفر هستند که حدود 50 نفر از آنها مجوز گرفته‌اند که البته در آموزش‌های همه آنها نیز حجامت وجود ندارد؛ در واقع با وضعیتی که به وجود آورده‌اند اکنون به‌غیر از این 50 نفر کسی در طب سنتی، اجازه فعالیت نخواهد داشت و این امر مقدمۀ تعطیلی کل طب سنتی در سطح کشور است.

خیراندیش در خاتمه تأکید کرد: با تعطیلی مؤسسه تحقیقات حجامت ایران، آموزش در این حوزه نیز تعطیل شد که منجر به لطمه شدید به طب‌ سنتی کشور خواهد شد.


      » تاریخ انتشار : 1395/02/08
» بازدیدها : (0)
» نظرات : (0)
نظرات

پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد:


جدیدترین گزارشات


تاثیر حجامت بر سیستم ایمنی

افرادی که در سیستم ایمنی خود با ضعف روبرو هستند بیشتر از افراد دارای سیستم ایمنی نرمال و با کارایی بالا دچار عفونت هایی از قبیل سرماخوردگی، سینوزیت، پنومونی و به طور کلی عفونت های دستگاه تنفسی، عفونت های گوارشی مانند اسهال عفونت 

:: ادامه خبررفع مشکلات ناشی ازسوداروحی جسمی روانی
برای رفع مشکلات ناشی از سودا در بدن خصوصا مشکلات روحی، روانی وفکری و هم چنین لاغری چه دارویی می توان استفاده نمود.

:: ادامه خبرداروها در طب اسلامی

در داروها عسل و سیاهدانه در مرحله اوج قرار دارد. سُعد و سنا و سرکه و سنبل الطیب در مرتبه عالی می درخشند. زنجبیل و زعفران و زیتون در تمام نسخه ها حضور دارند. انجیر و انار و انگور بر سفره های آسمانی 

:: ادامه خبر

 
 
 
 
اخبار علمی جدید


مزاج مناطق مختلف ایران

مزاج مناطق مختلف در ایران:
مزاج مناطق کوهستانی(مثل دماوند) سرد و خشک است.
مزاج مناطق بیابانی(مثل یزد) گرم و خشک است.
مزاج مناطق کنار دریا(مثل حاشیه شمال و حوالی مازندران) سرد و تر است

:: ادامه خبرگیاه پزشکی مقاله آزاد

در سال 1302هجري خورشيدي پي آن با تاسيس مدرسه فلاحت آموزش حشره شناسي و دفع آفات را استاد دکتر جلال افشار از سال 1306آغاز واقع افشار ، پايه گذار حشره شناسي ودفع آفات وبه بيان امروزين ، بنيانگذار گياه پزشکي در ايران است همين طور آموزش کشاورزي با سرعتي چشم گير راه خود را باز نمود

:: ادامه خبر

 
 
   
جستجوی اخبار
جستجو در محتوا   
 
 
   
وضعیت آب و هوا


 
 
   
اوقات شرعی
 
 
   
آلبوم های تصاویر
 
 
   
آمار سایت

» بازدید امروز : 1082
» بازدید دیروز : 911
» بازدید هفتگی : 8046
» بازدید ماهیانه : 27012
» بازدید سالانه : 418449
» کل بازدیدها : 837999

 
 
   
   
  Copyright @ 2012 IranWebService.