Xگروه بین المللی HSE IRAN
گروه بین المللی ایمنی بهداشت
پروفسوردکترخیراندیش سایت مرکزی :: وزیر اسبق بهداشت عنوان کرد
 
 

آخرین اخبار
تدریس مزاج شناسی طب ایرانی درونکورکانادا
همایش طب ایرانی اسلامی
توجه توجه پیام استاد طالقانی
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد:‌
نظر بعضی ازمجتهدین ومراجع تقلید
همایشها وسخنرانیهای پروفسور
پای درددل مردم
نشانی موقتی درمانگاه حجامت
ازانتقاد تا انحلال
تخریب ژنتیکی هست نه اصلاح
خلاصه ای از درس امروز استاد حکیم خیراندیش24اردیبهشت
اهمیت طب سنتی
نظر رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره)پیرامون طب غربی و سنتی ایران
نخستین جلسه رسیدگی به پرونده مرکز حجامت ایران برگزار شد
تصمیم عجیب دولت درباره طب سنتی؛
وزارت بهداشت تیشه به ریشه طب سنتی زده است.
هواداران طب سنتی امضا کنند
روشنگرانه های پروفسوربخش دوم
روشنگرانه های پروفسوربخش اول
رنجنامه پروفسوردکتر خیراندیش
اهداف احياي طب اسلامي و داروهاي سنتي
حمایت مجامع ازطب سنتی اسلامی
نامه سرگشاده دبیر کل جامعه اسلامی کشاورزی ایران
دکتر صالح نیا امام جمعه منطقه کن و رئیس شورای فرهنگ عمومی غرب تهران:
فارس از جریان مقابله با طب ایرانی-اسلامی گزارش می‌دهد
تاریخ طب ایرانی اسلامی به روایت تصویر
تاثیر حجامت بر سیستم ایمنی
رفع مشکلات ناشی ازسوداروحی جسمی روانی
داروها در طب اسلامی
مزاج رفتارها و پندارها
ویژگی های جسمی مزاج سرشتی افراد دموی
بازتابی روانی و رفتاری در افراد دموی
 


پانل کاربری
فراموشی کلمه عبور
عضویت
 


گزیده خبرها


تدریس مزاج شناسی طب ایرانی درونکورکانادا

خاطره‌ای از دکتر مومنی از دوستان استاد خیراندیش در کانادا:
 سلام دوستان!
چندی پیش در مورد مزاج‌شناسی و مزاج آب و هوایی منطقه و بیماری‌های مرتبط در ونکوور کانادا در یک جمع ایرانی که تعداد قابل توجهی هم کانادایی خضور داشتند، صحبت می‌کردم. کانادایی‌ها را دوستان ایرانی‌شان آورده بودند و صحبت‌های من را برایشان به انگلیسی ترجمه می‌کردند.

:: ادامه خبرهمایش طب ایرانی اسلامی

 
روز دیگر و در حسینیه  ثارالله   سپاه پاسداران  مرکز بروجرد برگزار شد

:: ادامه خبرتوجه توجه پیام استاد طالقانی

سلام علیکم
دوستان هیچ کس حق هیچگونه اقدام خودسرانه ندارد.هم اکنون حقیر(طالقانی) بهمراه استاد خیراندیش واستاد روازاده.دکترفهیمی.دکتر طریقت و... در ستاد کنگره طب سنتی در جلسه هستیم و در اسرع وقت متنی از سوی این ستاد صادر خواهد گشت.از تمامی مدیران تقاضا مند است کمک کنند تا
 

 

:: ادامه خبررئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد:‌

به گزارش خبرنگار مهر، علی‌اکبر ولایتی ظهر پنج شنبه در همایش ملی «تاریخ پزشکی در تمدن اسلام و ایران» در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با بیان اینکه طب سنتی یک امر اساسی در نظام پزشکی ایران به شمار می‌رود، اظهار کرد: طب سنتی علمی برجای‌مانده از پیشینیان بوده و پایه علم پزشکی روز نیز محسوب می‌شود.

:: ادامه خبرنظر بعضی ازمجتهدین ومراجع تقلید

ریاست حوزه های علمیه کشور:حضرت این الله بوشهری
 راهکار این است که مجموعه ها دعوت شوند و مسائل به صورت عالمانه مورد نقد و بررسی قرار گیرد،این که با حکم قضایی جایی پلمپ و بسته شود راهکار نیست .

:: ادامه خبر

 


سازمان های مرتبط
 


پربازدیدترین مطالب
 


نظر سنجی
 

 

 

   

مشروح جزئیات

» وزیر اسبق بهداشت عنوان کرد

بنام خدا

 وزیر اسبق بهداشت گفت: طب ایرانی اسلامی از مهمترین اهداف اقتصادی مقاومتی است که موجب کاهش وابستگی‌ها می‌شود.


به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، محمد طریقت منفرد وزیر اسبق بهداشت در دولت دهم در خطبه‌های پیش ازنماز جمعه اظهار داشت: ماباید بستر فرهنگی قبول حفظ و صحه را در جامعه به سرعت گسترش دهیم و مردم را باید آشنا به رعایت اصول حفظ صحه کنیم.

به گفته وی مردم باید بدانند که چگونه زندگی کنند و سبک زندگی خود را چگونه شکل دهند. البته ما نیازمند یک فعالیت گسترده از خانواده‌ها، مهد کودک‌ها، مدرسه و آموزش و پرورش و... داریم. 

وزیر اسبق بهداشت اضافه کرد:‌ از طریق فرهنگ‌سازی در مدارس، آموزش و پرورش، هیئات مذهبی باید اصول حفظ صحه به طور جدی پیگیری شود. آموزش علمی و عمیق طب ایرانی اسلامی باید در دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، به طور جدی نیز صورت پذیرد. 

طریقت منفرد بیان داشت: در این زمانه که استکبار جهانی قدرت همه جانبه خود را در مقابله با فرهنگ اسلامی عزم کرده است گسترش فرهنگ طب اسلامی - ایرانی بسیار مهم محسوب می‌شود. 

وی ادامه داد: گسترش طب اسلامی- ایرانی در اقتصاد مقاومتی موجب کاهش وابستگی‌ها و کاهش ضرر‌های ارزی می‌شود. 

وزیر اسبق بهداشت عنوان کرد: جایزه نوبل سلامت در سال گذشته به سه نفر اعطا شد که 50 درصد این جایزه به دو نفر و 50 درصد دیگر آن به یک خانم چینی برای کشف داروی رفع انگل مالاریا اعطا شد. این در حالی است که اساتید طب ایرانی اسلامی معتقدند ما نسل در نسل این داروی «درمنه» برای رفع انگل استفاده می‌شود و این دارو را به شکل بیماران می‌مالند و انگل از بین می‌رود. این مسئله بسیار دردناک است چرا که طب ایرانی اسلامی بسیار عمیق بوده است.

طریقت منفرد ادامه داد: این مسئله دردناک است؛ ذخیره ارزشمند طبی ایرانی اسلامی امروز نسبت به آن بی‌توجه هستیم و از رهبر معظم انقلاب تقاضا می‌کنم یک اخم پدرانه به ما کنند تا ما توصیه‌های ایشان را در خصوص طب ایرانی اسلامی جدی بگیریم زیرا سلامت همطراز امنیت است. 

وی خاطرنشان کرد: از رئیس سازمان صدا و سیما تقاضا می‌کنم در لحظات حساس برنامه‌های تلویزیونی که تبلیغ تنقلاتی مانند چیپس و پفک و یا برنج‌های وارداتی و یا روغن‌ها را می‌کنند در همان لحظات حساس مطالب تایید شده طب ایرانی اسلامی را نیز اعلام کنند و سبک زندگی ایرانی - اسلامی را رفته‌رفته بین مردم آموزش دهیم تا جای خود را میان خانواده‌ها پیدا کند.

» بهره‌گیری ۵۰درصد سوئیسی‌ها و ۸۰درصد پزشکان ژاپنی از طب سنتی 

وزیر سابق بهداشت با اشاره به اینکه بهره‌گیری ۵۰درصد سوئیسی‌ها از طب سنتی و همچنین اینکه ۸۰درصد پزشکان ژاپنی از طب سنتی استفاده می‌کنند، گفت: در دولت قبل تأسیس دانشگاه جامع طب سنتی تصویب شد اما در دولت جدید احداث این دانشگاه منحل شد.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، دکتر محمدحسن طریقت منفرد پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران درباره تغذیه سالم و اسلامی اظهار داشت: سال گذشته 100هزار میلیارد تومان در بخش سلامت هزینه شد که 50 درصد بودجه کشور را شامل می‌شود و به‌رغم اینکه درصد زیادی از این پول را مردم از جیب خود می‌دهند، اما اقدامات پیشگیرانه برای حفظ سلامت جدی گرفته نمی‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه طب سنتی بسیار کم‌هزینه، قابل دسترس همگان و بدون عارضه است، عنوان کرد: طب نوین در دنیا گران است و به‌دلیل مداخله مافیای پزشکی، این طب تجاری شده است به‌گونه‌ای که حتی ثروتمندترین کشورها نیز قادر نیستند منابع لازم را در اختیار طب نوین قرار دهند.

 

طریقت منفرد ادامه داد: در کشور ما باید طب ایرانی ــ اسلامی مورد توجه بیشتر قرار گیرد و گسترش یابد؛ برای این منظور لازم است در خانواده‌ها، مهدهای کودک، مدارس و محافل علمی این طب ترویج یابد و مردم این نیاز را در مقوله سلامت مطالبه کنند.

 

وی با استناد به گفته دکتر حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش در مورد تشکیل دانشگاه علم و دین در کشور، گفت: این موضوع وعده زیبایی است و تا زمانی که اجرایی شود، عمر دولت تمام می‌شود. همچنین در دولت قبلی نیز تأسیس دانشگاه جامع طب سنتی تصویب شد اما با روی کار آمدن و فعالیت دولت جدید، بنا بر مصوباتی، احداث این دانشگاه منحل شد.

 

طریقت منفرد با بیان اینکه برای ترویج طب ایرانی ــ اسلامی باید برنامه‌های اساسی اتخاذ شود، ادامه داد: در حال حاضر کمتر از 100 متخصص طب سنتی از دانشکده‌های طب سنتی تربیت شده‌اند.

 

وزیر سابق بهداشت، با بیان اینکه کشورهای مبتکر طب نوین نیز طب سنتی را مورد توجه قرار می‌دهند، افزود: براساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، 80 درصد پزشکان ژاپنی از طب سنتی استفاده می‌کنند و داروهای گیاهی و این طب جزو تعهدات بیمه درمانی این کشور است.

 

طریقت منفرد در خاتمه خاطرنشان کرد: بیش از 50 درصد مردم سوئیس نیز از سال 1990 از طب سنتی استفاده می‌کنند و سازمان جهانی بهداشت از سال 2013 تا 2020 برنامه بهره گیری از طب سنتی را برای کشورها توصیه کرده است، بنابراین باید طب سنتی و بومی را در کشور ترویج دهیم و برای پیشگیری از بروز بیماری‌ها، خوراک سالم و رفتار سالم داشته باشیم

 » تاریخ انتشار : 1395/02/09
» بازدیدها : (0)
» نظرات : (0)
نظرات
thanks that was a de
وب سایت

thanks that was a decent entertaining piece of writing, a lot of problems in the world those times, and almost all we Sheeps do – is exploring what the famous people do, for instance , although we aletvnatirely should aim on whats moving on in the earth, it transforms out to turn into a prison world unless of course we start up fighthing to get our legal rights back!
نوشته شده توسط: Deacon | 1395/03/11

That's an expert ans
وب سایت

That's an expert answer to an inetstreing question
نوشته شده توسط: Scout | 1395/03/13

I don't even know wh
وب سایت

I don't even know what to say, this made things so much eaeisr! http://enjvrqi.com [url=http://pxueog.com]pxueog[/url] [link=http://nqdwqqikn.com]nqdwqqikn[/link]
نوشته شده توسط: Doughboy | 1395/03/13


پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد:


جدیدترین گزارشات


تاثیر حجامت بر سیستم ایمنی

افرادی که در سیستم ایمنی خود با ضعف روبرو هستند بیشتر از افراد دارای سیستم ایمنی نرمال و با کارایی بالا دچار عفونت هایی از قبیل سرماخوردگی، سینوزیت، پنومونی و به طور کلی عفونت های دستگاه تنفسی، عفونت های گوارشی مانند اسهال عفونت 

:: ادامه خبررفع مشکلات ناشی ازسوداروحی جسمی روانی
برای رفع مشکلات ناشی از سودا در بدن خصوصا مشکلات روحی، روانی وفکری و هم چنین لاغری چه دارویی می توان استفاده نمود.

:: ادامه خبرداروها در طب اسلامی

در داروها عسل و سیاهدانه در مرحله اوج قرار دارد. سُعد و سنا و سرکه و سنبل الطیب در مرتبه عالی می درخشند. زنجبیل و زعفران و زیتون در تمام نسخه ها حضور دارند. انجیر و انار و انگور بر سفره های آسمانی 

:: ادامه خبر

 
 
 
 
اخبار علمی جدید


مزاج مناطق مختلف ایران

مزاج مناطق مختلف در ایران:
مزاج مناطق کوهستانی(مثل دماوند) سرد و خشک است.
مزاج مناطق بیابانی(مثل یزد) گرم و خشک است.
مزاج مناطق کنار دریا(مثل حاشیه شمال و حوالی مازندران) سرد و تر است

:: ادامه خبرگیاه پزشکی مقاله آزاد

در سال 1302هجري خورشيدي پي آن با تاسيس مدرسه فلاحت آموزش حشره شناسي و دفع آفات را استاد دکتر جلال افشار از سال 1306آغاز واقع افشار ، پايه گذار حشره شناسي ودفع آفات وبه بيان امروزين ، بنيانگذار گياه پزشکي در ايران است همين طور آموزش کشاورزي با سرعتي چشم گير راه خود را باز نمود

:: ادامه خبر

 
 
   
جستجوی اخبار
جستجو در محتوا   
 
 
   
وضعیت آب و هوا


 
 
   
اوقات شرعی
 
 
   
آلبوم های تصاویر
 
 
   
آمار سایت

» بازدید امروز : 1075
» بازدید دیروز : 911
» بازدید هفتگی : 8039
» بازدید ماهیانه : 27005
» بازدید سالانه : 418442
» کل بازدیدها : 837992

 
 
   
   
  Copyright @ 2012 IranWebService.